Jesteś tutaj: Blog Sesja noworodkowa w praktyce (poradnik dla rodziców)

Sesja noworodkowa w praktyce (poradnik dla rodziców)

 

Kiedy wykonuje się sesję noworodkową? Sesję noworodkową (z ang. newborn photography) powinno wykonać się maksymalnie do 14 dnia życia dziecka. Pewnie zastanawiacie się, czy to nie za wcześnie? Zdecydowanie nie za wcześnie, jest to idealny czas na taką sesję. W tym okresie dziecko dużo śpi i jest odpowiednio małe oraz podatne na układanie.

Jakie warunki zapewnić podczas sesji zdjęciowej? Należy w pomieszczeniu, gdzie będziemy fotografować zapewnić 23 st. Celsjusza, aby bobasowi było cieplutko i przyjemnie. Dorosłym będzie trochę za ciepło, ale dla dziecka to idealna temperatura.

Jak rodzice mają się przygotować do sesji w kwestii ubioru? Warto przyszykować sobie np. czarne koszulki (dla rodziców) lub inne w tym samym kolorze (bez kolorowych nadruków), najlepiej jednolite. Fajnie jest, gdy rodzice ubiorą się podobnie, wtedy doskonale współgra całość na zdjęciach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Fotograf noworodkowy wie co robi, specjalnie się do tego szkolimy i poznajemy techniki, które zapewniają bezpieczną fotografię. Często fotografie noworodkowe są wykonywane w dwóch ujęciach, następnie scalane w jedno, po to by zapewnić bezpieczeństwo dziecku na najwyższym poziomie. Zdjęcia te są wykonywane bez żadnego ryzyka. Np. fotografie w których dzieci wiszą w różnych materiałach, różnego rodzaju huśtawkach itp., wykonywane są w dwóch ujęciach. Pierwsze zdjęcie robi się noworodkowi, który leży na kocyku/nie podwieszonej huśtawce "na podłodze", drugie ujęcie wykonuje się w tych samych warunkach oświetleniowych huśtawce wiszącej, następnie w post produkcji łączy się te zdjęcia i tak powstaje jedno piękne zdjęcie :).

Skąd wziąć akcesoria na sesję? Na sesję zdjęciową zapewniam akcesoria, tła, oświetlenie i pełną głowę pomysłów :) Czyli wszystko co potrzeba. Jeśli macie własne pomysły, coś Wam się podoba, powiedzcie mi o tym, mam "otwartą głowę" :)


 

Fot. Katarzyna Smykała, Foto-Smykała, Sesja noworodkowa 2019:

 _______________________________
Kontakt

 

    f                  Wszelkie Prawa Zastrzeżone | All Rights Reserved